Půjčka 20000 ihned |
Snadná a dostupná půjčka na cokoliv
Důležité: Tento web vznikl v minulosti a některé články již proto nemusejí být aktuální.

Směnka

8. listopadu 2013

Směnka je vlastně velmi jednoduchou smlouvou. Většinou je taková směnka svázaná s drobnými krátkodobými úvěry. Jedná se o velmi jednoduchý dokument, z něhož jasně vyplývají podmínky pro jednotlivé strany.

Druhy směnek

V případě použití směnky jako platebního dokumentu jsou hned dva její druhy. V zásadě se zase tak moc neliší. Jsou zde ale rozdíly, které je dobré znát. Směnky se dělí na směnku cizí a vlastní.
Směnku vlastní uzavírají dva subjekty, které jsou na ní posléze uvedeni. Jedná se o směnečného dlužníka a reminenta jako věřitele. Na základě této směnky musí směnečný dlužník uhradit plnou výši splátky v přesně daný termín na přesně daném místě.

Směnka cizí se liší v počtu subjektů a jejich povinnostech. Zde se setkáme s výstavcem, reminentem a směnečníkem. Ti mají mezi sebou jasně dané vztahy. Hlavním rozdílem je skutečnost, že v případě cizí směnky ji nevystavuje reminent ale výstavce. Směnečník pak musí celou dlužnou částku uhradit a dodržet podmínky uvedené na směnce.

Co vše směnka obsahuje?

Jako každý úřední dokument, i směnka musí obsahovat určité náležitosti. Bez nich se totiž nedá mluvit o směnce a jedná se o bezcenný cár papíru.

Směnku je nutné doslovně označit jako směnku. V opačném případě nelze o směnce mluvit. Je zde nutno uvést nutnost zaplacení dlužné částky. Samozřejmé je uvedení jména a adresy bydliště směnečného dlužníka zároveň se na směnce musí objevit jméno reminenta. Směnka musí obsahovat informace o splatnosti a místě, kde má být pohledávka splacena. Samozřejmě zde musí být uvedeno datum vystavení a v případě směnky cizí podpis výstavce.

Směnku je nutno splatit v přesný čas na přesném místě v plné výši. Jiné povinnosti v případě směnky v podstatě nejsou.

Naše tipy

Uvažujete o koupi sušičky na prádlo? Užitečné informace najdete na stránkách www.sušičky-prádla-test.cz.

– Potřebujete-li nebankovní půjčku do jednoho dne od podání žádosti, zkuste si přečíst informace o nebankovních půjčkách do 24 hodin.

– Jednou z nebankovních půjček na našem trhu je Cetelem půjčka.

Cofidis půjčky jsou nebankovní půjčky na cokoliv polečnosti Cofidis.

– Potřebujete novou pračku nebo cokoliv do domácnosti? Přečtěte si více o Credium půjčce.

– K nejméně rizikovým půjčkám na finančním trhu patří bankovní půjčky, které jsou nabízeny zavedenými bankovními institucemi.

– Největší bankovní dům u nás - Česká Spořitelna - nabízí svým klientům výhodné půjčky České spořitelny.

Doporučujeme

Více k tématu půjčka 20000 do hodiny se můžete dozvědět také na stránkách Půjčka-20000-do-hodiny.cz

Pokud nemáte příjem nebo své příjmy nemůžete doložit, můžete využít finanční produkt s názvem Půjčka bez doložení příjmu. Je to snadná, rychlá a dostupná půjčka.

S výběrem kávovaru Vám poradíme na stránkách www.kávovary-informace.cz.
Všechna práva vyhrazena © 2012 Půjčka-20000.cz
Tyto stránky jsou pouze informativního charakteru. Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.