Půjčka 20000 ihned |
Snadná a dostupná půjčka na cokoliv
Důležité: Tento web vznikl v minulosti a některé články již proto nemusejí být aktuální.

Co dělat při ztrátě občanského průkazu

25. října 2015

Přijít o občanský průkaz – ať už odcizením či nechtěnou ztrátou – je vždycky nepříjemné a spojené s celou řadou problémů, jež vás mohou potkat. Nezáleží na tom, zda někde vytrousíte peněženku nebo se vám stane, že vám ji někdo ukradne – usnout na vavřínech a situaci neřešit by se vám mohlo nepěkně vymstít. Chcete-li poradit, jak se zachovat při ztrátě občanského průkazu, nenechte si ujít dnešní článek – poradíme vám, jak správně postupovat!

Jakmile přijdete o občanský průkaz, nahlaste to

A to okamžitě! Ve chvíli, kdy zjistíte, že vám byl doklad odcizen, nebo jste jej ztratili, oznamte tuto skutečnost na kterémkoli úřadu – nejlépe pak v místě vašeho trvalého bydliště. Úřad vám následně vydá potvrzení o ztrátě a váš zmizelý občanský průkaz se tak stává neplatným. Pozor – potvrzení o ztrátě nenahrazuje občanský průkaz! Dojde-li k odcizení, nahlaste tuto skutečnost i na policii, kde s vámi sepíšou protokol a občanku zanesou do evidence jako odcizenou.

Zažádejte o nový doklad

Současně s oznámením o ztrátě zažádejte o nový občanský průkaz. Abyste mohli být identifikováni, je třeba předložit rodný list či jakýkoli jiný doklad. Počítejte s tím, že za novou občanku zaplatíte správní poplatek 100 Kč.Průkaz s omezenou platností

Nový občanský průkaz nedostanete na počkání. Jeho vyhotovení trvá zpravidla jeden měsíc. Na tuto dobu si můžete nechat vyhotovit tzv. rychlý občanský průkaz. Bude vám vydán jen v případě, že současně žádáte o klasický občanský průkaz se strojově čitelnými údaji. Budete potřebovat dvě fotografie a zaplatíte poplatek 100 Kč.

Pozor na pokutu!

O nový občanský průkaz musíte zažádat nejpozději do 15 dnů od chvíle, kdy jste přišli o ten předchozí. Pokud lhůtu nedodržíte, můžete dostat pokutu a to až ve výši 10 000 Kč. Pokud se budete prokazovat občanským průkazem, který je vedený jako ztracený či odcizený, hrozí vám pokuta 15 000 Kč.


Náš tip: Navštivte web Maxi-Půjčky.cz - odkaz zde - kde si můžete přečíst více užitečných rad, jak se pohybovat (nejen) ve finančním světě.

Naše tipy

Uvažujete o koupi sušičky na prádlo? Užitečné informace najdete na stránkách www.sušičky-prádla-test.cz.

– Potřebujete-li nebankovní půjčku do jednoho dne od podání žádosti, zkuste si přečíst informace o nebankovních půjčkách do 24 hodin.

– Jednou z nebankovních půjček na našem trhu je Cetelem půjčka.

Cofidis půjčky jsou nebankovní půjčky na cokoliv polečnosti Cofidis.

– Potřebujete novou pračku nebo cokoliv do domácnosti? Přečtěte si více o Credium půjčce.

– K nejméně rizikovým půjčkám na finančním trhu patří bankovní půjčky, které jsou nabízeny zavedenými bankovními institucemi.

– Největší bankovní dům u nás - Česká Spořitelna - nabízí svým klientům výhodné půjčky České spořitelny.

Doporučujeme

Více k tématu půjčka 20000 do hodiny se můžete dozvědět také na stránkách Půjčka-20000-do-hodiny.cz

Pokud nemáte příjem nebo své příjmy nemůžete doložit, můžete využít finanční produkt s názvem Půjčka bez doložení příjmu. Je to snadná, rychlá a dostupná půjčka.

S výběrem kávovaru Vám poradíme na stránkách www.kávovary-informace.cz.
Všechna práva vyhrazena © 2012 Půjčka-20000.cz
Tyto stránky jsou pouze informativního charakteru. Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.